Bugün:

 

HAYDİ ESNAF KONGREYE


Facebook'ta Paylaş
Bolu Gündem Gazetesi: HAYDİ ESNAF KONGREYE (Bolu haber, gazete)

   (23 Mart 2013)       

Bolu Esnaf ve Sanaatkarlar kooperatifinin 24 Mart 2013 günü saat 10.30'da Bolu Kültür Sitesi salonunda yıllık mali genel kurul toplantısı yapılacak.

BESOB'ta yaşanan 445 BİN TL'lik zimmete para geçirme olayının yankıları halen devam ederken, Esnafın 24 Mart 2013 günü 10.30'da düzenlenencek yıllık mali genel kurul toplantısına yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.
Bilindiği gibi ESKOP Başkanı Ahmet Yoltaş'ta ESKOP'ta müfettişle tarafından yapılan incelemelerin ardından hazırlanan rapor sonrası hakkında görevi kötüye kullanma ve zimmet olmak üzere 11 ayrı suçtan yargılanıyor. Mahkeme sırasında sorular üzerin fenalaşan Yoltaş ,tansiyonunun düştüğünü söyleyip mahkeme başkanından izin isteyerek sanık sandalyesine oturmak istemiş, Bir süre sanık sandalyesinden sorulara cevap veren Yoltaş, mahkemenin sonunda salondan çıkarken kalp krizi geçirmişti.
Yoltaş'ın mahkemesi halen Bolu Adliyesi'nde devam etmekte.
Geçtiğimiz günlerde de BESOB'ta yaşanan kayıp para skandalında da BESOB başkanı Tahir Gayret ve BESOB denetim kurulu başkanı Selahattin Ayen'in yanı sıra BESOB Başkan Vekili ve birici derecede imza yetkilisi Ahmet Yoltaş'da yolsuzluk olayı ile ilgili Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade vermişti. İşte Bolu'da İcraatları tartışılan kurumlardan ESKOP, Ahmet Yoltaş'ın başkanlığında bir mali genel kurula daha gidiyor.
Alınan duyumlara göre bu kez Bolu esnafının ,kongreyi izlemek ESKOP'un son mali yapılanması üzerine bilgiler verecek olarak Ahmet Yoltaş ve yönetim kurulunu ibra edip yada etmemek üzere kongreye geniş katılım göstermesi bekleniyor.

 Haber Yorumları:

 cemal

24 Mart 2013 14:26:37

Bu adam seçimlerde yine seçilirse yuh olsun size. 

 mudurnulu

23 Mart 2013 23:56:11

ahmet yoldaç,tahir gayret,nihat alpat öztürk,selahhatin ayen,ve benzerleri her zaman aynı kişiler başkan ,başka dam mı yok anlamadım 

 ali erçoşkun

23 Mart 2013 15:25:25

esnaf mı kaldı piyasada??? hepsi zor durumda birde bu esnaf sanatkarlar adı altında hiç bir iş yapmadan esnafın kanını emiyorlar oda tuzu biberi  

 engin

23 Mart 2013 13:39:17

eğer hala başkan olarak secerse bu esnaf bu bey efendiyi kendi düşen ağlamaz demekten başka bişi sölenemez.şikayet eden yönetim kurulundan bir kişi varmış dürüst olan diğerleride aynı ama allah sorar hesabını mutlaka eğer görev kötüye kullanılmış ise. 

 yukarı çarşı

23 Mart 2013 10:25:46

şu adamı ne zaman bu koltuktan indirecek bu esnaflar tamam demenin zamanı çoktan gelmedimi? 

 Bir dönemle sınırlamak lazım

23 Mart 2013 01:48:48

Sn Yoltaş'ın Soy ismi iyi ki YOLDAŞ değil. Aksi durumda ben çok üzülürdüm. Yani bir insanın 11 ayrı mahkemede yargılanıyor olması çok kuşku verici. Yıllardır da Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı. Demek ki sevilen bir isim ki yıllardır Başkanlık yapıyor Yargısız infazda bulunmamak lazım. Mali kongre ibra edilir mi edilmez mi gibi laflarla insanları üzmemek lazım. ama ben doğrusu çok merak ediyorum. Yani sayın Yoltaş kimdir. ne iş yapar aslen esnaflığı nereden gelmekte. yain hala esnaflık yapıp yapmadığını hangi okul mezunu olduğunu ve yıllardır nasıl koltuğunu koruduğunu düşündüğümde galiba sevilen bir insan olsa gerek ki bir şekilde seçiliyor işte ama meseleye şu açıdan bakmak lazım. Kardeşim Oda başkanlarını yalnızca bir dönemle sınırlayacaksın. aksi durumda Hepsi Yıllarca seçilirler ve Krallaşırlar. Bu adam yıllarca seçildiğine göre belli ki oyunu da muhakkak Yılarca akp ye verecektir.  Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.
 


Tüm İlanlar

Bolu Resmi İlanlar
 
 Sümer Eczanesi:
 Tabaklar Mh. Cumhuriyet Cad. 76/10 BOLU Tel:(0 374) 2159238
 Özgür Eczanesi :
 Kültür Mah. Şehitler cad. No:23/C BOLU Tel:(0 374) 2705049

Tüm Yazı DizileriBolu'da Hava Durumu:


 
Email:
bilgi (@) bolugundem.com   Telefon: (0374) 215 05 72
 

 

 

Tasarım: EvrenKENT

© 2003-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Bolu GÜNDEM Gazetesi.
Bolu Gündem Gazetecilik, Matb. ve Reklam Tic. Ltd. Şti. www.bolugundem.com 

Site Yönetimi  -  Mail Yönetimi